כל אחד היה רוצה לחיות בעולם מושלם, עולם שבו ניתן לתת אמון בכל אחד ולהאמין שלכל אדם יש אך ורק כוונות טובות והגונות. אך לצערנו העולם שלנו שונה מהעולם האידיאלי, והוא מכיל בתוכו לא מעט בעלי מקצוע שאינם נוהגים תמיד בצורה הוגנת או מקצועית. ניתן לשמוע אין סוף של סיפורים עצובים על אנשים ששכרו בעלי מקצוע לא מיומנים ולא מקצועיים מספיק, דבר שעלה להם בהון לא מבוטל של כסף שבוזבז לחינם. תחום השיפוצים בארץ הוא תחום פרוץ, היות וכל אחד יכול לקרוא לעצמו שיפוצניק ולהתחיל לפרסם את שירותיו לכל הדורש. התחום אינו נמצא תחת ביקורת של שום גוף רשמי, ולכן אין בקרה בפועל על מה שמתרחש בשטח.

כיצד לשמור על עצמכם מפני שיפוצניקים חובבנים?

כאמור, אין צורך בתעודה מסוימת על מנת לספק שירותי שיפוצים, ולכן כל אחד יכול להציע את עצמו לתפקיד. על מנת להימנע מחובבנים וחאפרים שישמחו לקחת את מיטב כספכם, ולהשאיר אתכם עם בית הרוס והרבה פחות כסף בחשבון הבנק, חשוב לבחור היטב את בעלי המקצוע שמתאימים לכם. קודם כל, חשוב לא לבחור בעל מקצוע בצורה אקראית, אלא לבדוק היטב במי מדובר. תעבדו תמיד רק עם בעלי מקצוע מנוסים בעלי וותק וניסיון בתחום. מעבר לכך, חשוב כמובן לבחור בעלי מקצוע בעלי המלצות חיוביות וחוות דעת אוהדות.

לסיכום, מי שרוצה להבטיח לעצמו שיפוץ איכותי ומקצועי, חייב לבחור לעבודה בעל מקצוע מיומן ומנוסה. על מנת להבטיח שלא יהיה מקום לטעויות, חשוב לעבוד בצורה מסודרת ומאורגנת לאורך כל התהליך. קודם כל, לפני שאתם סוגרים עם בעל מקצוע מסוים, כדאי לקבל ממנו הצעת מחיר מפורטת וברורה לגבי כל שלבי התהליך. חשוב לוודא כי כל שלב ושלב בשיפוץ יהיו מפורטים בהצעה, כולל זמן העבודה המשוער של כל שלב. מעבר לכך, חשוב לפרט גם את סוג החומרים הנחוצים לצורך השיפוץ ואת הכמות שלהם, על מנת להבין מה המחיר המבוקש עבור החומרים השונים. כדאי לחתום על הסכם מסודר מול בעל המקצוע, ובכך להבטיח לעצמכם שקט נפשי.