אין ספק כי השקעות בתחום הנדל"ן נחשבות להשקעות החכמות והמשתלמות ביותר. כמות האנשים בעולם, ובארץ בפרט, רק הולכת וגדלה, ולכן אין שום ספק כי הביקוש לדירות לא ירד עם הזמן. תמיד ימצאו שוכרים מתאימים, כך שהנכס יישאר מניב לאורך השנים. מדובר בהשקעה בטוחה וסולידית יחסית, שלרוב אינה דורשת התעסקות מיוחדת והכסף פשוט נכנס לחשבון הבנק. השאלה היחידה שנשאלת, היא היכן מומלץ לרכוש דירה, היכן הדירות זולות יחסית אך התשואה מהן תהיה מספיק גבוהה? חשוב למצוא השקעה משתלמת, לרכוש את הנכס בזול ולקבל עבורו שכר דירה יחסית גבוה, כדי להחזיר את סכום ההשקעה הראשונית במהירות הגבוהה ביותר. עם זאת, ישנם מספר גורמים שחשוב לקחת אותם בחשבון בטרם מחליטים לרכוש דירה במיקום מסוים.

מחפשים וילות אירוח במרכז? לרשותכם מבחר וילות מומלצות במרכז הארץ באתר וילה גולד

האם לקנות בזול או לקנות ביוקר? 

4 (1)

משקיעים רבים שוברים את הראש בשאלה הנצחית, האם לרכוש דירה יקרה במרכז הארץ וליהנות משכר דירה גבוה, או לחילופין להתפנק עם דירה זולה יותר בצפון הארץ ולהתפשר על שכר דירה נמוך יותר. הדבר כמובן תלוי בתשואה השנתית של הנכס, דבר שניתן לחשב בפשטות על ידי הכפלת שכר הדירה הממוצע באזור כפול 12 (מספר החודשים בשנה), ולאחר מכן לחלק את הסכום במחיר הדירה המבוקש. ככל שהתשואה של הנכס עולה, כך הנכס נחשב לרווחי ומשתלם יותר לקנייה. עם זאת, חשוב לזכור כי חישוב זה אינו מעיד על התשואה המלאה של הנכס, היות והוא אינו כולל את ההשבחה שהנכס עובר בצורה כמעט אוטומטית ככל שהזמן חולף. בסופו של דבר, חשוב לקחת בחשבון גם את התקציב העומד לרשותכם, היות ולא לכל אחד יש את התקציב הדרוש לצורך רכישת דירה ברמת אביב, גם אם מדובר בתשואה המשתלמת ביותר.

אילו קריטריונים נוספים חשוב לקחת בחשבון כאשר בוחרים נכס להשקעה?

דבר ראשון, חייבים לקחת בחשבון את המרחק בין מקום המגורים שלכם לנכס המדובר. במידה וקיימת בעיה כלשהי בנכס, יש צורך להגיע למקום ולבדוק את המצב באופן אישי. אם הנכס ממוקם בגליל העליון בעוד אתם גרים ברמת גן, הדבר יהווה בעיה וחוסר נוחות מהותי. לכן מומלץ לרכוש נכס הנמצא קרוב למקום המגורים שלכם. מעבר לכך, חשוב לבדוק את פוטנציאל הרווח של הנכס, ישנם נכסים שערכם יעלה מהותית בשל תחנת רכבת שאמורה להיבנות באזור, בעוד נכסים אחרים יהיו פחות משתלמים בשל קרבת לגבול הסורי לדוגמא.

לסיכום, כאשר מדובר על השקעות בתחום הנדל"ן, ישנם מספר קריטריונים שחשוב לקחת בחשבון. ישנם אנשים שעדיף להם לבחור נכס להשקעה בצפון הארץ, היות והם גרים באזור ומסוגלים לטפל עצמאית בכל בעיה שעלולה לצוץ. מצד שני, אנשים אחרים יעדיפו להשקיע באזור המרכז, היות ויש להם את האמצעים הדרושים לכך ולרוב התשואה מהנכס תהיה גבוהה יותר. חשוב לבחור בנכס שמתאים לתקציב האישי של כל אחד.