משקיעי נדל"ן רואים ומרגישים שתחום ההשקעות במרכז הארץ הולך וממצה את עצמו, הופך לרווי מדי, יש בו מעורבות של מספר שחקני מפתח שלא תמיד מעניקים גישה למשקיעים חדשים, ובאופן כללי, אנשים תמיד מחפשים את האפשרות של הדבר הגדול הבא. כיום, רבים נושאים את עיניהם לאזור הצפון, המבטיח התפתחות עתידית וכן אפיקי הכנסות משמעותיים.

רוצים לראות איך נראות וילות באזור הצפון? כנסו וצפו בוילות מומלצות בצפון באתר וילה דילס – דילים לוילות נופש בכל הארץ.

מה הם סוגי הנדל"ן המניבים ביותר באזור הצפון?

ניתן לחלק את אזור הצפון למספר תתי-אזורים, שבכל אחד מהם יש את אפיקי השקעות הנדל"ן האופייניים להם. למשל, הערים הגדולות יחסית רואות צמיחה בשל רכישות של דירות על ידי משפחות צעירות. אזור הקריות המתפתח, לצד מספר שכונות בחיפה מעניקות תקווה לכך שהמחירים במקום יעלו בהמשך, מה שמדרבן את היזמים להתחיל פרויקטים של בנייה באזור, בעיקר של בתים רבי קומות. שכונות מתפתחות שכאלה נותנות מקום גם לשטחים עסקיים שונים (משרדים, חנויות, בתי קפה ועוד) – כך שניתן לראות בכך אפיקי השקעות אטרקטיביות ביותר, לאור הצמיחה של האזור באופן כלכלי.

הייטק פריפריאלי

למרות שמרכז ההייטק של חיפה ידוע מזמן, דווקא חוות ההיי-טק ביוקנעם שאזור הצפון זוכה בשנים האחרונות ליותר ויותר תשומת לב. הדבר מתאפשר בזכות העובדה שכיום דווקא חברות קטנות יכולות להשיג יותר לטווח הארוך. לפיכך, בניית משרדים באזורים אלה זהו שלב בלתי נמנע בהתפתחות ההייטק הפריפריאלי, ויש כאן לא מעט חומר למחשבה.

ומה אם האזורים ה"נידחים"?

האזור היותר מרוחקים מהערים הגדולות גם עשויים להפוך ליוקרתיים ביותר מבחינת השקעות נדל"ן, זאת בזכות האפשרויות הנרחבות שיש כיום בתחום תיירות הפנים. יותר ויותר אנשים אוהבים לבלות סופי שבוע או את החגים באזורים ירוקים ונידחים, עם נופים קסומים, לצד גישה יחסית פשוטה ממרכז הארץ. אזורים רבים בצפון עונים על כל הדרישות האלה ומאפשרים ליצור את החוויה הטובה ביותר. כך, לאחר שתחום הצימרים איבד מעט מהפופולריות שלו, יותר ויותר משקיעי נדל"ן נושאים עיניהם דווקא לאפשרות של רכישת או בניית וילות יוקרתיות בסדרי גודל שונים במטרה להפוך אותן לאפיק השקעות.

האם וילה בצפון תוכיח את עצמה בתור אפיק השקעות?

למרות שתחום התיירות הינו לא תמיד צפוי, התנועות הכלליות מאפשרות לנבא באופן מדויק יחסית את שינויי השוק. כך, כאשר רוכשים או בונים וילה בצפון הארץ, הצפי הוא שניתן לנצל אותה בדרכים שונות. היתרון המשמעותי ביותר של השקעה זו, הוא שהוא עשוי למצוא שימוש גם בקרב משפחות, גם בתחום האירועים וגם בעולם העסקי. הוילה עשויה לשמש באותה המידה בתור אתר נופש למשפחות, גם מקום להעביר בו חתונה צנועה עם לינה, וגם מקום לארח בו את עובדי החברה ליום גיבוש או הזמנת משקיעים פוטנציאליים לערב היכרות עם מצגות, הרצאות וכיבוד קל. הגיוון הזה הוא שהופך את אפיק ההשקעה בוילות בצפון למבטיח כל כך.