כאשר אנחנו חיים בבית משותף, הרי שעלינו לרשום אותו בפנקס הבתים המשותפים של הטאבו

מגורים בבניינים משותפים ורבי קומות ודיירים הם למעשה צורת המגורים הנפוצה והשכיחה ביותר בעולם המודרני שבו אנחנו חיים. מרביתנו חיים בסביבה העירונית, ובסביבה העירונית מרבית האנשים חיים בבתים עם דיירים נוספים, בשכנות וביחסים של הדדיות. עם זאת, לחיים בבניינים משותפים שכאלה יש משמעות לא רק מבחינה פרקטית אלא גם מבחינה ביורוקרטית – ברישום הנכס שלכם ברישום המקרקעין (טאבו), יש לרשום את הבניין המשותף בפנקס הבתים המשותפים, וזהו למעשה התהליך שרבים מכירים בתור הוצאה של נסח טאבו משותף. כעת, נבין בדיוק את הדברים החשובים שצריך לדעת על תהליך זה.

טאבו

מהם האישורים אותם צריך להוציא עבור רישום של הבית כמשותף ומדוע זה חשוב כל כך?

  • האישורים אותם צריך להוציא – בסופו של דבר, בתהליך הוצאה של טאבו משותף ושל רישום הבית כבית משותף בפנקס הבתים המשותפים של רישום המקרקעין, ישנו אישור אחד מרכזי שהוא המטרה הסופית – צו בית משותף. עם זאת, ישנם מסמכים שונים אותם צריך לנסח כמו תקנונים לבית המשותף והסדרה של מערכת הזכויות והחובות בבניין, ובצו הבית המשותף עצמו יש לפרט פרטים רבים ומדויקים ביותר באשר לכל דייר ודייר וכל דירה ודירה בבית, לרבות מרחבים כמו מחסנים, מעלית, גג וכדומה.
  • מדוע זה חשוב כל כך? מבחינה משפטית ומבחינה פרקטית, רישום של טאבו משותף הוא חשוב ביותר ויש להקפיד על ביצוע נכון של תהליך זה. אם אנחנו לא עושים זאת, מדובר למעשה בבעלות משותפת של השותפים על כלל הנכסים בבניין, מה שיכול להוביל לסיבוכים פרקטיים ויום יומיים באשר לאזורים כמו חנייה, מחסן וכדומה. רישום של הטאבו המשותף מונע את החיכוכים האלה מבעוד מועד ומסדיר בצורה מדויקת מה שייך למי.

שירות משפטי איכותי המתמחה בתחום ילווה אתכם דרך כל התהליך עד להוצאת הטאבו המשותף

בתהליך של מעבר לבית משותף חדש, יש להקפיד על ביצוע נכון של תהליך הרישום כטאבו משותף. ביצוע נכון של תהליך זה חוסך לכם לא מעט בעיות במבט קדימה – ועל כן כדאי לכם מאוד להקפיד לפנות לשירות המתמחה בכך באופן מיוחד.

אישורים לטאבו משותףhttps://www.yiron-tour.co.il/wp-content/uploads/2016/06/approved.pnghttps://www.yiron-tour.co.il/wp-content/uploads/2016/06/approved-150x150.pngeilonsנדל"ן בישראלאישורים לטאבו,נסח טאבו
כאשר אנחנו חיים בבית משותף, הרי שעלינו לרשום אותו בפנקס הבתים המשותפים של הטאבו מגורים בבניינים משותפים ורבי קומות ודיירים הם למעשה צורת המגורים הנפוצה והשכיחה ביותר בעולם המודרני שבו אנחנו חיים. מרביתנו חיים בסביבה העירונית, ובסביבה העירונית מרבית האנשים חיים בבתים עם דיירים נוספים, בשכנות וביחסים של הדדיות. עם...