כל אדם המבין משהו בתחום הכלכלה יודע שאחד מאפיקי ההשקעה הבטוחים ביותר הוא תמיד הנדל"ן – חברות עשויות להיסגר, מטבע עשוי ליפול עקב שינויים בכלכלות העולמיות, וכל שינוי אחר עשוי להביא לכך שההשקעה תאבד. הנדל"ן, לעומת זאת, תמיד בעל דרישה כלשהי, וניתן להפיק ממנו רווחים בדרכים שונות ומגוונות. זו אחת הסיבות לכך שוילות הופכות כיום לאחד מאפיקי ההשקעות המעניינים ביותר. הוילות קוסמות גם לבעלי דירות שרוצים לחיות בתנאים יוקרתיים יותר, וגם משקיעי נדל"ן שמבינים שככל שמשקיעים יותר- מקבלים יותר, ושואפים גבוה יותר.

לצפייה בוילות מושקעות בכל הארץ כנסו לאתר וילה בשבילי:

http://www.Vila4Me.co.il

ההבדלים המהותיים ביותר בין וילת מגורים או להשקעה – מיסוי

באופן טבעי, ההבדל המשמעותי ביותר בין שתי מטרות אלה – זה המיסוי, שנתפס בשונה לגמרי בנכסי מגורים ונכסים להשקעה. זו הסיבה לכך שחשוב לדעת מראש מה בדיוק עושים, על מנת לאפשר לעורך הדין בתחום זה לפרוס את תשלומי המיסים בצורה נוחה. בנוסף, מס הכנסה על הרווחים שנעשים על ההשקעה בוילה שונים גם הם, וגם מס הרכישה המשולם שונה בסכומיו. חשוב מאוד לתכנן מראש את ההוצאות שלכם ליצירת מאזן אופטימלי ועמידה בכל התשלומים הדרושים כחוק.

כיצד מאבזרים וילה להשקעה לעומת וילה למגורים?

לאחר שהמבנה העיקרי כבר קיים (קניתם אותו, או שסיימתם את הליך הבנייה הראשוני), חשוב מאוד לחשוב על השימושים השונים שיהיו לוילה. כאשר רוכשים וילה להשקעה, יש ליצור את התנאים האוניברסליים ביותר, על מנת שהיא תתאים למשפחות שונות, הרכבי אנשים שונים ואיכות חיים מגוונת. כך, כיום קשה מאוד לתאר וילה ללא בריכה צמודה, ג'קוזי אחד לפחות, מרפסות יפות עם נוף. בין התוספות האפשריות ניתן למצוא מטבח חדשני, סלון יוקרתי ועוד.

השכרה קבועה או השכרה לנופש?

ההבדלים המשמעותיים ביותר בהשקעה בוילה הם בין מטרת מגורים קבועים (בדומה להשכרת דירות) או הפיכתם ליעד נופש מותאם לאנשים רבים. מבחינת כספים יש הבדלים: מצד אחד, השכרה קבועה מעניקה יציבות יחסית, ברגע שהדיירים נמצאו. מצד שני, השכרה יומית עשויה להביא רווחים גבוהים יותר בתקופות בעלות תנועה רבה יותר. הבחירה בין סוגי ההשקעות תלויה בהעדפותיו האישיות של היזם, מיקום הוילה ויכולות ההשקעה בזה הרגע. על מנת להפוך וילה ליוקתית עבור השכרה יומית, נדרשת השקעה בפרטים הקטנים, וכן תחזוקה מקיפה יותר (לאחר סיום כל ביקור), בעוד השכרה קבועה עשויה לדרוש פחות תחזוקה, אך לא תמיד אפשרית באזורים ממש מרוחקים עקב ביקוש נמוך.

במה לבחור?

כאמור, ההבדלים הרבים הופכים את הבחירה בין אפיקי ההשקעה השונים ללא פשוטה בכלל, אך באמצעות ייעוץ מקצועי בתחום הנדל"ן, בחינת הסיכונים והערכת ההכנסות לעומת ההוצאות, ניתן להגיע להחלטות המושכלות ביותר ובמהירות המירבית. יש לקבוע מראש את היעדים ולהתארגן בהתאם עם המומחים השונים: שותפים עסקיים, קבלני בנייה ושיפוצים, שמאי, עורך דין ונציגי הרשויות הרלוונטיות השונות.