לאור השינויים הרבים המתרחשים בכל קשת הכלכלה הישראלית והעולמית, יזמי נדל"ן רבים מחפשים אפשרויות נוספות להשקעות משתלמות, מרחיבים את תיק נכסי הנדל"ן שלהם ודרכי הניצול השונות שלו, זאת על מנת לקבל את התפוקה הנאה והאיכותית ביותר. בשל ההתפתחות של תיירות הפנים, לצד הפופולריות של השכרת בתים ודירות במקומות זרים במקום שהות בבתי מלון – האפשרות להחזיק בוילה למטרה השכרה לנופש ובילוי הפכה להרבה יותר נפוצה.

צפו במבחר וילות מכל מיני סוגים באזור הצפון באתר NorthVillas – אתר וילות איכותי:
http://www.northvillas.co.il/

האם זה משתלם?

כמו בכל עסק אחר, על מנת להבין האם זה משתלם לתחזק וילה למטרת נופש ואירועים – יש להשוות בין ההוצאות הכרוכות בעניין לבין הרווח שניתן לצפות. בתחום הנופש והאירועים קיימת חלוקה בין נכסים יוקרתיים ביותר, לבין הפשוטים יותר. חלוקה זו משפיעה באותה המידה גם על ההשקעה הכלכלית הכרוכה בתחזוקה, וגם בהכנסות שניתן לזכות בהן עקב השקעה זו. בשורה התחתונה, כאשר הציפיות של כולם נפגשות, העניין הופך למשתלם. כלומר, כאשר האורחים שלכם רואים את ההשקעה שלכם עוד לפני ההגעה וגם במהלך הביקור, הם משלמים את הסכומים המבוקשים בקלות וגם ממליצים לחבריהם, מה שמבטיח לכם תזרים יפה של מבקרים ורווח כלכלי לא רע.

ממה מורכבות העלויות של תחזוקת וילת נופש?

כאשר בודקים את ההשקעות המשמעותיות ביותר שיש לעשות על מנת להרוויח מהשכרה של וילות נופש, ניתן לחלק אותן למספר מרכיבים:

נכס

  • איבזור הוילה – וילה יוקרתית נמדדת בעיקר באביזרים הקיימים בה, בין השאר: בריכה, ג'קוזי ומתקני ספא שונים. התחזוקה כוללת ניקיון וטיפולים תקופתיים של אביזרי המים, הוספת הכלור ודאגה לכך שהבריכות והג'קוזי בטיחותיים מבחינה תברואתית. סאונות מהוות הוצאה נוספת היות והן הופכות את המקום לספא אמיתי, ויש לכך השלכות כספיות גם מבחינת הוצאות תחזוקה וגם מבחינת הסכומים שניתן לגבות מהמבקרים.
  • ניקיון כללי – תחזוקה זו נדרשת בכל אירוח, גם הזול ביותר. לאחר שמבקרים עוזבים, יש לבצע ניקיון כללי נרחב בכל סביבת הוילה על מנת להכין אותה למבקרים הבאים ובכדי שהתחושה תהיה כאילו שאף אחד לא ביקר במקום לפניהם.
  • מטבח – המטבח משחק תפקיד חשוב באיבזור הוילה, משום שהעצמאות בהכנת האוכל מהווה חלק משמעותי מהאטרקטיביות של וילות להשכרה.
  • תשתיות – בכל בית עשויות להופיע בעיות תשתית כלשהן, כגון חשמל ומים.
  • תשלומים – הדבר כולל מחירי חשמל ומים, ארנונה, אינטרנט וכו'.

מה העלויות החודשיות?

המחיר ללילה בוילות הפשוטות ביותר עומד על 2,000 ₪ לערך, בהנחה שבסופי השבוע המחיר עולה בשל הביקוש, ושבאמצע השבוע יש פחות תנועה. העלויות של תחזוקת וילה עומדות על לפחות 10,000 ₪, בהתאם לרמת היוקרה של הוילה (עשוי להגיע גם ל-50,000 ₪ בוילות הגדולות ביותר שיכולות להכניס עד מאה איש בפעם אחת). כאמור, יצירת המאזן הנכון ביותר בין הוצאות לבין המחיר שניתן לנקוב ולקבל הוא המבטיח את הריווחיות של הנכס.